Аржентина прекъсна досегашното си слабо представяне на Копа Америка 2011 и победи Коста Рика с 3:0 в мач от Група “А”. Успехът класира домакините на надпреварата за четвъртфиналите на турнира.

Серхио Агуеро се разписа в добавеното време на първата част и в началото на второто полувреме след асистенция на Лионел Меси. Звездата на Барселона за първи път от началото на шампионата показа най-доброто от себе си. Агуеро бе реализирал единствения гол на “гаучосите” на турнира до този мач.

Анхел ди Мария вкара третия аржентински гол в 64-ата минута. С играта си домакините върнаха надеждите на привържениците си, които очакват спечелването на Копа Америка след 18-годишна пауза.

С успеха над Коста Рика Аржентина събра 5 точки от 3 мача и завърши на второ място в Група “А”, на 2 точки зад Колумбия. Първите два отбора от всяка група се класират за четвъртфиналите, както и двата най-добри трети тима. Следващият съперник на Колумбия е най-добрият трети, а Аржентина ще срещне втория от Група “С” – това ще бъде Чили, Перу или Уругвай.

“Гаучосите” наложиха постоянна преса още през първото полувреме и това помогна за попадението на Агуеро точно преди почивката. Нападателят на Атлетико (Мадрид) прониза вратаря Леонел Морейра при добавка.

В 52-ата минута Серхио Агуеро удвои аванса на тима си. Той получи извеждащ пас от Лео Меси и вкара топката до далечната греда. Доминацията на домакините продължи и Меси записа нова асистенция. Звездата на Барселона намери Ди Мария, който се разписа с удар от 15 метра.

Аржентинският селекционер Серхио Батиста заложи на офанзивен състав, като в титулярите бяха Серхио Агуеро, Гонсало Игуаин и Анхел ди Мария. Меси бе в ролята на плеймейкър. Карлос Тевес и Есекил Лавеси останаха резерви след слабото си представяне в първите два мача. Треньорът на Коста Рика Рикардо ла Волпе, който е роден в Аржентина, предпочете още от самото начало да играе за равенство, което класираше тима му на четвъртфиналите.

Аржентина – Коста Рика 3:0
1:0 Серхио Агуеро (45+1), 2:0 Серхио Агуеро (52), 3:0 Анхел ди Мария (64)

Аржентина: Серхио Ромеро, Пабло Сабалета, Николас Бурдисо, Габриел Милито, Хавиер Санети, Фернандо Гаго, Хавиер Масчерано, Анхел ди Мария (79-Лукас Билия), Лионел Меси, Серхио Агуеро (84-Есекил Лавеси), Гонсало Игуаин (79-Хавиер Пасторе)

Коста Рика: Леонел Морейра, Джони Акоста, Франсиско Калво (46-Рандал Бренес), Оскар Дуарте, Хосе Салватиера, Педро Леал, Ейнер Мора, Хосе Куберо, Сесар Елисондо (56-Луис Мигел Вайе), Хосуе Мартинес (46-Диего Мадригал), Жоел Кембъл