Националният тим на Аржентина завърши у дома 2:2 с Еквадор в контролна среща, която бе част от подготовката на двата тима за стартиращата след два месеца Копа Америка. Селекционерът на “гаучосите” Серхио Батиста използва за мача в Мар Дел Плата само играчи от местното първенство.

Еквадорците поведоха с гол на Киньонес в 27-ата минута за 0:1, но полузащитникът на Расинг Клуб Клаудио Якоб изравни четири минути по-късно за 1:1. Габриел Ауче изведе Аржентина напред в резултата в 35-ата минута – 2:1. Асистенцията за втория гол на аржентинците бе дело на Енсо Перес от Естудиантес, който в този мач изпълняваше ролята на заместник на мегазвездата Лионел Меси. В 68-ата минута гостите получиха право да изпълнят дузпа и Киньонес не сгреши от бялата точка за крайното 2:2.

Аржентина ще бъде домакин на 43-ото издание на турнира Копа Америка, който ще се проведе от 1 юли до 23 юли. “Гаучосите” не са печелели надпреварата от 1993 година, когато победиха с 2:1 на финала тима на Мексико. /БЛИЦ