Аржентина стартира с победа участието си на световното първенство за младежи до 20 г. в Колумбия, докато Бразилия и Англия направиха равенства в първите се срещи.

Ерик Ламела се разписа през второто полувреме и донесе на “гаучосите” успеха с 1:0 над Мексико в Група “F”. Новото попълнение на Рома отбеляза попадението си в 71-ата минута с удар от 20 метра.

Без голяма част от основните си футболисти, Англия пропиля много чисти възможности за гол и завърши 0:0 с КНДР в мач от същата група. Над 30 английски футболисти не бяха допуснати от клубовете си за участие на турнира.

Бразилия направи 1:1 с Египет в мач от Група “Е”, докато африканците изпуснаха редица удобни положения за постигането на изненадващ успех. Данило откри резултата в 12-ата минута, но Омар Габер изравни четвърт час по-късно. В другия мач от същата група Панама измъкна нулево равенство срещу Австралия благодарение на вратаря си Луис Мехия./БЛИЦ