Астън Вила се класира с огромни мъки за четвъртия кръг в турнира ФА Къп. Елитният тим надви четвъртодивизионния Уикъмб с 2:0 в преиграването от третия кръг. Предишната среще завърши 1:1.

Противно на очакванията гостите се държаха съвсем прилично на "Вил Парк" и дори на два пъти можеха да поведат. Първо Гари Томпсън стреля с глава над вратата, след като стражът на домакините Брад Гузан се размина с топката, а после пак нападателят беше оставен непокрит но пак би встрани.

В 75-ата минута защитникът Киърън Кларк засече с глава центриране на Ашли Уестууд и опъна мрежата за 1:0. Идриса Гай успокои трибуните с гола си в последните секунди за крайното 2:0.

Това е едва втора победа за Вила под ръководството на новия мениджър Реми Гард, а по-рано днес клубната легенда Стилиян Петров посъветва Астън Вила да развърже кесията за нови качествени играчи до края на месеца, за да не изпадне от Висшата лига.