Манчестър Юнайтед разочарова феновете си на „Олд Трафорд“, след като завърши 2:2 в зрелищен спектакъл срещу Астън Вила от 14-ия кръг на английската Висша лига.

Джак Грийлиш (11) шокира домакините с фамозен гол още в самото начало след асистенция на Ел Гази. След попадението футболистите на Оле Гунар Солскяер натиснаха съперника и изравниха в 42-ата минута след удар на Маркъс Рашфорд и автогол на вратаря Том Хийтън.

След почивката „червените дяволи“ стигнаха до пълен обрат с гол на защитника Виктор Линдельоф (64), но радостта им бе твърде кратка. По-малко от 120 секунди по-късно Тайрън Мингс (66) изравни за 2:2 след пас на Мат Таргет. До края на мача домакините имаха преимущество и натиснаха в търсене на победен гол, но така и не съумяха да го реализират.

Така Манчестър Юнайтед прибави само точка към актива си и е на девета позиция с 18. Тимът от Бирмингам е 15-и с 15 точки.