Четвъртият във временното класиране Астън Вила се издъни у дома и направи зрелищно 3:3 с Брентфорд в мач от 32-ия кръг на английската Висша лига.

Оли Уоткинс (36) и Морган Роджърс (46) дадоха комфортна преднина на домакините, но след почивката "пчеличките" направиха пълен обрат за 9 минути след голове на Матиас Йоргенсен (59), Брайън Мбуемо (61) и Йоан Уиса (68).

Оли Уоткинс (80) все пак спаси точката в това зрелище за бирмингамци, които остават четвърти с 60 точки и 3 повече от петия Тотнъм, който обаче е с два мача по-малко. Брентфорд е 16-и с 29 точки и на 4 пред зоната на изпадащите.

По същото време Евертън излъга у дома Бърнли с 1:0 след гол на Доминик Калвърт-Люин (45+2), изкачвайки се до 15-а позиция с 29 точки и оставяйки съперника предпоследен с 19.

Нюкасъл спечели с 1:0 при визитата си на Фулъм с гол на Бруно Гимараеш (81) и остава осми с 47 точки, докато лондончани са 13-и с 39 пункта.

Лутън пък обърна у дома Борнемут с 2:1. Маркъс Таверние (52) изведе гостите напред, а Джордан Кларк (73) и Карлтън Морис (90) донесоха трите точки за "шапкарите", които са точно под чертата на 18-о място с 25 точки. "Черешките" остават 12-и с 41 пункта.

Уулвърхемптън изтърва аванс и загуби с 1:2 от гостуващия Уест Хям. Пабло Сарабия (33-дузпа) се разписа за домакините, а Лукас Пакета (72-дузпа) и Джеймс Уард-Проус (84) донесоха успеха за "чуковете", които са седми с 48 точки. "Вълците" са 11-и с 42 пункта.

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В АНГЛИЙСКАТА ВИСША ЛИГА - ТУК!