Домакините от Нумансия успяха да открият резултата още в 10-ата минута чрез Доминго Сисма, а след още 9 минути игра гостите останаха с човек по-малко, след като Айтор Осио получи втори жълт, съответно червен картон и остави Атлетик с човек по-малко.

Въпреки численото си преимущество обаче Нумансия не можа да запази резултата в своя полза и допусна пълен обрат. Атлетик Билбао изравни чрез Гайска Текеро в 30-ата минута, а в 48-ата минута обратът за гостите вече бе факт, след като Фернандо Йоренте бе точен за 1:2.

В 69-ата минута Борис Серхио от Нумансия също пое към съблекалните, след като получи червен картон и така двата тима доиграха двубоя с по 10 човека на терена. Нито един от отборите обаче не успя да стигне до нов гол и така Атлетик Билбао си тръгна с трите точки.

След това поражение Нумансия остава на последното 20-о място с 28 точки, а Атлетик Билбао е на 11-а позиция с 37 точки. /БЛИЦ

Резултати от 32-ия кръг на Примера дивисион:

Реал (Мадрид) – Хетафе 3:2
0:1 Солдадо (10), 1:1 Игуаин (45), 1:2 Албин (83), 2:2 Гути (86), 3:2 Игуаин (90)

Нумансия – Атлетик (Билбао) 1:2
1:0 Доминго (10), 1:1 Текеро (30), 1:2 Йоренте (48)

21:00 часа Спортинг (Хихон) – Еспаньол
Баланс: 69 мача, 22 победи за Спортинг (Хихон), 19 равенства, 28 победи за Еспаньол

21:00 часа Виляреал – Рекреативо
Баланс: 7 мача, 3 победи за Виляреал, 1 равенства, 3 победи за Рекреативо

23:00 часа Сантандер – Атлетико (Мадрид)
Баланс: 73 мача, 17 победи за Сантандер, 16 равенства, 40 победи за Атлетико (Мадрид)

23:00 часа Майорка – Валядолид
Баланс: 21 мача, 7 победи за Майорка, 7 равенства, 7 победи за Валядолид

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.