Още в самото начало гостите от Хетафе шокираха феновете на Реал, след като поведоха с 1:0 още в 10-ата минута. Бившият нападател на "белия балет" Роберо Солдадо засече с глава центриране от ляво и откри резултата в полза на Хетафе. До края на полувремето домакините се опитаха да обърнат мача, но пропуски пред вратата на Хетафе направиха аржентинецът Гонзало Игуаин и холандецът Клаас Ян Хунтелаар. Все пак в даденото от съдията продължения на първото полувреме Игуаин се пребори за една топка в наказателното поле на Хетафе и след грешка в отбраната на гостите израени за 1:1, отбелязвайки 17-ия си гол от началото на сезона.

След почивката "кралския клуб" се хвърли в атака, за да търси пълен обрат, но при една своя контраатака Хетафе пак стигнаха до гол отново дръпнаха в резултата. В 83-ата минута Албин матира Касияс със силен удар по земя за 2:1 в полза на гостите. Радостта на Хетафе обаче трая само 3 минути, след като в 86-ата минута Гути изпълни перфектно пряк свободен удар и изравни за 2:2. При подновяването на играта и последвалата атака на Хетафе бранителят на Реал Пепе получи директен червен картон след груб фаул в наказателното поле. Последвалата дузпа обаче бе пропусната от Каскеро, след като ударът му бе спасен от Касияс. В даденото от съдията продължение отново Игуаин се превърна в герой за Реал и донесе успеха на тима си, след като при една самостоятелна атака оформи крайното 3:2.

Така след тази победа Реал Мадрид има актив от 75 точки и се доближи на 3 точки от лидера Барселона, докато Хетафе е на 16-а позиция с 34 точки. /БЛИЦ

Резултати от 32-ия кръг на Примера дивисион:

Реал (Мадрид) – Хетафе 3:2
0:1 Солдадо (10), 1:1 Игуаин (45), 1:2 Албин (83), 2:2 Гути (86), 3:2 Игуаин (90)

Нумансия – Атлетик (Билбао) 1:2
1:0 Доминго (10), 1:1 Текеро (30), 1:2 Йоренте (48)

21:00 часа Спортинг (Хихон) – Еспаньол
Баланс: 69 мача, 22 победи за Спортинг (Хихон), 19 равенства, 28 победи за Еспаньол

21:00 часа Виляреал – Рекреативо
Баланс: 7 мача, 3 победи за Виляреал, 1 равенства, 3 победи за Рекреативо

23:00 часа Сантандер – Атлетико (Мадрид)
Баланс: 73 мача, 17 победи за Сантандер, 16 равенства, 40 победи за Атлетико (Мадрид)

23:00 часа Майорка – Валядолид
Баланс: 21 мача, 7 победи за Майорка, 7 равенства, 7 победи за Валядолид

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.