Финалистът от миналото издание на Лига Европа Атлетик (Билбао) със сигурност ще участва в груповата фаза на турнира през този сезон. Баските победиха с 6:0 ХИК Хелзинки в първи мач от плейофния кръг на надпреварата. Това е най-голямата домакинска победа на “лъвовете” в евротурнирите. До момента рекорда се държеше от успеха с 5:0 над Дожа Уйпещ през сезон 1976/77. Тимът от Билбао има успех с 1:7 като гост на Стандард (Лиеж) през сезон 2004/05.

Гръмката победа на Атлетик над финландците дойде, след като Ариц Адурис и Маркел Сусаета се разписаха по един път. Адурис беше точен в 25-ата и 51-ата минута, а Сусаета се разписа в 31-ата и 57-ата минута. Иниго Перес беше точен три минути преди почивката, а Андони Ираола оформи крайния резултат в 85-ата минута.