Атлетико (Мадрид) победи с 3:2 Леванте в мач от 13-ия кръг на Примера дивисион. Домакините се изкачиха до 9-о място с 16 точки, а за гостите, които са четвърти с 23 точки, това беше трета поредна загуба.
Първото полувреме беше равностойно без много голови възможности пред двете врати. Най-спорното положение дойде в 39-ата минута, когато Адриан Лопес беше спънат от защитник в наказателното поле, но съдията не отсъди дузпа в полза на Атлетико.

През втората част обаче домакините владееха инициативата и направиха много пропуски. Вратарят на Леванте Густаво Мунуа спаси няколко пъти, а веднъж топката Хави Вента изчисти топката от голлинията. В 68-ата минута при бърза контраатака Пици излезе очи в очи с вратаря на Леванте и промуши топката през краката му за 1:0. Само три минути по-късно Баркеро проби отляво и върна на дузпата за Шавиер Торес, който моментално стреля и прати топката във вратата за 1:1. В 74-ата минута Арда Туран центрира към Адриан, който с глава отново изведе Атлетико напред за 2:1. В 83-ата минутак Диего се възползва от грешка на Хави Вента и от близо направи 3:1. В 90-ата минута обаче домакините допуснаха нов гол в своята врата дело на Рубен Суарес за крайното 3:2./БЛИЦ

Барселона – Сарагоса 4:0
1:0 Жерард Пике (18), 2:0 Лионел Меси (43), 3:0 Карлес Пуйол (54), 4:0 Давид Вия (75)
19.11.11
23:00 ч.
Валенсия – Реал (Мадрид) 2:3
0:1 Карим Бензема (20), 0:2 Серхио Рамос (72), 1:2 Роберто Солдадо (75), 1:3 Кристиано Роналдо (79), 2:3 Роберто Солдадо (83)
20.11.11
13:00 ч.
Реал Сосиедад – Еспаньол 0:0
20.11.11
17:00 ч.
Спортинг (Хихон) – Хетафе 2:1
0:1 Мику (35), 1:1 Оскар Трехо (45), 2:1 Начо Ново (90)
20.11.11
17:00 ч.
Осасуна – Райо Валекано 0:0
20.11.11
19:00 ч.
Севиля – Атлетик (Билбао) 1:2
0:1 Андони Ираола (6), 1:1 Хесус Навас (15), 1:2 Оскар де Маркос (71)
20.11.11
21:00 ч.
Атлетико (Мадрид) – Леванте 3:2
1:0 Пици (69), 1:1 Торес (72), 2:1 Адриан (75), 3:1 Диего (83), 3:2 Суарес (90)
20.11.11
23:00 ч.
Гранада – Майорка 2:1 (прекратен в 60-ата минута)
21.11.11
22:00 ч.
Расинг (Сантандер) – Малага (ТВ +)
Баланс: 36 мача, 11 победи за Расинг (Сантандер), 8 равенства, 17 победи за Малага

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.