Лидерът в испанската Ла Лига Атлетико (Мадрид) записа второ равенство в последните си три мача и пропусна да увеличи преднината си на върха.

Мадридчани стигнаха до 1:1 като гост на средняка Леванте и към момента водят с 6 точки пред Реал (Мадрид), като са и с мач по-малко, но това е достатъчно в Испания отново да стане интересно и интригата да се завърне.

Енис Барди отри резултата за Леванте в 17-ата минута, но в 37-ата Йоренте изравни.

Луис Суарес и Саул пропуснаха на няколко пъти пред вратата на съперника, а гол на уругваеца бе отменен в 83-ата минута заради засада.

Малко след това Карлос Клерк от Леванте пропусна да донесе победата на тима си, след като бе спрян от страхотна намеса на Ян Облак.