Атлетико Мадрид размаза като домакин Рекреативо с 4:0 в среща от третия кръг на испанската Примера дивисион. Началото на головата фиеста бе дадено от бъдещия зет на Диего Марадона Серхиу Агуеро още в 9-ата минута на мача. До края на полувремето “дюшекчиите” не успяха да отбележат нов гол, но се отпушиха почти веднага след почивката. В 53-ата минута португалският национал Маниш удвои преднината на Атлетико, а нападателят Синама Понгол в 78-ата минута направи резултата 3:0. С втория си гол в мача Понгол оформи и крайното 4:0 в 89-ата минута на срещата. Така с този успех играчите на Хавиер Агире се изкачиха на първо място във временното класиране с актив от 6 точки, но могат да бъдат изместени още тази нощ, ако Еспаньол стигне поне до равенство у дома срещу Хетафе. /БЛИЦ