Първата среща в Гелзенкирхен бе завършила 1:0 в полза на “кралскосините”, но след това разгромно 4:0 за “дюшекчиите” в реванша нямаше място за повече спорове кой е по-достоен да продължи в груповата фаза на най-комерсиалния европейски клубен турнир. Аржентинският нападател Серхио Агуеро вкара за 1:0 в 19-ата минута, а уругвайският му колега в атаката на “дюшекчиите” Диего Форлан покачи на 2:0 в 51-ата минута. Гостите от Гелзенкирхен имаха страхотни шансове за гол, но Фабиан Ернст и Халил Алтинтоп ги пропуснаха. В 82-ата минута резултатът придоби класическо изражение след гола на Луис Гарсия, а крайното 4:0 бе оформено от Макси Родригес в 87-ата минута от дузпа, отсъдена за грубо нарушение на Кристиан Пандер срещу португалския национал Шимао, след което германецът получи червен картон и пое преждевременно към съблекалните. Срещата в Мадрид бе наблюдавана от аржентинската футболна легенда Диего Армандо Марадона. /БЛИЦ