Атлетико Мадрид спря серията си от четири поредни загуби в първенството.  "Дюшекчиите" спечелиха първия си мач за 2022 година, след като надделяха с 2:0 над Райо Валекано. И двете попадения бяха дело на Анхел Кореа. Аржентинецът откри резултата в 28-ата минута и удвои резултата в 53-ата минута.

С този успех отборът на Диего Симеоне изпревари днешния си съперник и се върна в топ 4 с актив от 32 точки. Райо е на 5-ото място с 30.
Предимството на "дюшекчиите" доведе до гол в 28-ата минута. Тогава великопен рейд на Караско по аутлинията завърши с подаване към Ермосо. Неговият удар бе блокиран, но топката стигна до Анхел Кореа и той не сбърка.

Тимът на Диего Симеоне си осигури солиден аванс в 53-ата минута. Лемар отлично видя нахлуващия отляво Лоди, който с прострелно подаване намери Кореа, а аржентинецът засече топката за втория си гол в мача.

В крайна сметка този резултат се запази до края на двубоя и заслужено Атлетико се върна на победния път.