Шампионът Атлетико (Мадрид) срази у дома новака Кордоба с 4:2 в среща от 10-ия кръг на испанската Примера дивисион.

„Дюшекчиите” имаха затруднения да поведат в резултата до 43-ата минута, когато обаче Лусо от гостите си вкара автогол.

След почивката гостите изравниха чрез Набил Гилас (53) след пас на Картабия, но отговорът на домакините бе три безответни гола, дело на Антиан Гризман (58) след асистенция на Хуанфран, Марио Манджукич (62) след пас на Коке, и Раул Гарсия (80) след ново подаване на Коке.

Малко преди края на срещата Набил Гилас (87) реализира втори гол след извеждащо подаване на Фаусто Роси и оформи крайното 4:2.

С тази победа Атлетико събра 23 точки и се изкачи на второ място във временното класиране преди останалите срещи в кръга. Кордоба е под чертата на 18-о място с 5 точки.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 10 КРЪГ
31.10.14
21:45 ч.
Депортиво (Ла Коруня) – Хетафе 1:2
0:1 Фабрицио (35-автогол), 0:2 Анхел Лафита (46), 1:2 Елдер Пощига (80)
01.11.14
17:00 ч.
Гранада – Реал (Мадрид) 0:4
0:1 Кристиано Роналдо (2), 0:2 Хамес Родригес (31), 0:3 Карим Бензема (54), 0:4 Хамес Родригес (87)
01.11.14
19:00 ч.
Атлетико (Мадрид) – Кордоба 4:2
1:0 Лусо (43-автогол), 1:1 Набил Гилас (53), 2:1 Антоан Гризман (58), 3:1 Марио Манджукич (62), 4:1 Раул Гарсия (80), 4:2 Набил Гилас (87)
Атлетик (Билбао) – Севиля (F +)
Баланс: 140 мача, 54 победи за Атлетик (Билбао), 29 равенства, 57 победи за Севиля