Атлетико (Мадрид) продължава да диша във врата на Барселона и дръпна с 8 точки пред Реал (Мадрид), след като в мач от 13 кръг на Примера дивисион се наложи с 4:0 над Севиля. Гостите завършиха срещата с 9 души.

“Дюшекчиите”, които в следващия кръг гостуват на градския си съперник Реал (Мадрид), бяха улеснени след червения картон на аржентинския централен защитник Федерико Фасио, който в 20-ата минута събори Коке в наказателното поле.

Колумбийският нападател Радамел Фалкао беше точен при изпълнението на отсъдената дузпа. В 40-ата минута Емир Спахич си вкара автогол, когато засече в собствената си врата центриране на Арда Туран. Четири минути по-късно Коке направи класически аванса на тима си.

Хърватският халф на Севиля Иван Ракитич получи втори жълт картон седем минути преди края и остава тима си с двама души по-малко на терена. Във втората минута на добавеното време бразилският защитник Миранда вкара четвърти гол за Атлетико след пас на Арда Туран.

Под ръководството на Диего Симеоне “дюшекчиите” имат 34 точки от 13 мача, след като спечелиха и седемте си домакински мача от началото на сезона. Лидер е Барселона, който има 34 точки, но и мач по-малко. Реал (Мадрид) е трети с 26 след загубата с 0:1 от Бетис в неделя.

Райо Валекано – Майорка 2:0
1:0 Леонардо Баптистао (87), 2:0 Андрия Делибашич (90)
Малага – Валенсия 4:0
1:0 Франсиско Портийо (8), 2:0 Хавиер Савиола (75), 3:0 Роке Санта Крус (81), 4:0 Иско (90+1)
Атлетик (Билбао) – Депортиво (Ла Коруня) 1:1
1:0 Оскар де Маркос (24), 1:1 Абел Агилар (52)
25.11.12
20:00 ч.
Атлетико (Мадрид) – Севиля 4:0
1:0 Радамел Фалкао (22-дузпа), 2:0 Емир Спахич (40), 3:0 Коке (44), 4:0 Миранда (90+2)
Баланс: 66 мача, 25 победи за Сарагоса, 19 равенства, 22 победи за Селта

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ – ТУК
Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК