Атлетико (Мадрид) изравни Барселона на върха, след домакинска победа с 2:0 над Гранада в мач от 33-ия кръг на Примера дивисион. Това бе трета поредна победа за "дюшекчиите" след загубата от лидера с 2:1.

Мадридчани вдигнаха на крака "Висенте Калдерон" още в 15-ата минута, когато Коке получи пас в наказателното поле и откри за 1:0.

Той асистира в 59-ата минута на Фернандо Торес, който проби между двама защитници и удвои.

Ангел Кореа оформи крайното 3:0 в 83-ата минута.

Атлетико е на второ място с равни точки с Барселона, които играят тази вечер - 76. Гранада е на 17-о място - точно над изпадащите, с 30 точки.

В друг мач от кръга Райо Валекано победи у дома с 2:1 Виляреал и се отскубна пред Грнада, събирайки 34 точки.

Домакините откриха в 7-ата минута чрез Хави Гера, а Хави Лопес изравни в 20-ата.