Аугсбург прекъсна серията си от четири поредни загуби и направи 1:1 с Борусия (Мьонхенгладбах) в мач от 13 кръг на Бундеслигата, но остана на последно място в класирането.

Преди началото на двубоя треньорът Маркус Вайнцийръл беше поставен под огромно напрежение. Играчите му обаче откриха резултата още с първата си атака.

В петата минута Саша Мьолдерс беше точен с глава след центриране на Кевин Фолгт. Борусия (Мьонхенгладбах) заслужаваше равенството и стигна до него с гол на Патрик Херман в 85-ата минута.

Аугсбург е без победа вече шест мача и е на шест точки от зоната на спасението. Борусия (Мьонхенгладбах), който през седмицата си извоюва участие на 1/16-финалите на Лига Европа, е 11-и със 17 точки.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 13 КРЪГ
23.11.12
21:30 ч.
Фортуна (Дюселдорф) – Хамбургер 2:0
1:0 Роби Крузе (45), 2:0 Щефан Райзингер (63)
24.11.12
16:30 ч.
Байерн – Хановер 5:0
1:0 Хави Мартинес (3), 2:0 Тони Кроос (24), 3:0 Франк Рибери (37), 4:0 Данте (63), 5:0 Марио Гомес (67)

24.11.12
16:30 ч.
Шалке 04 – Айнтрахт (Франкфурт) 1:1
1:0 Клаас Ян Хунтелаар (11), 1:1 Щефан Хьогер (13)
24.11.12
16:30 ч.
Волфсбург – Вердер 1:1
0:1 Марко Арнаутович (35), 1:1 Бас Дост (64)
24.11.12
16:30 ч.
Майнц – Борусия (Дортмунд) 1:2
1:0 Марко Калиджури (4), 1:1 Марко Ройс (11), 1:2 Роберт Левандовски (43)
Хофенхайм – Байер (Леверкузен) 1:2
0:1 Ларс Бендер (15), 0:2 Даниел Карвахал (38), 1:2 Фабиан Джонсън (59)
25.11.12
18:30 ч.
Аугсбург – Борусия (Мьонхенгладбах) 1:1
1:0 Саша Мьолдерс (5), 1:1 Патрик Херман (85)

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ В БУНДЕСЛИГАТА - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК