Аугсбург и РБ Лайпциг завършиха 2:2 в първи мач от 23-ия кръг на Първа бундеслига. Баварците спряха победната серия на гостите, който в предишните два кръга се поздрави с успех. Това бе първо равенство за тима от 25 септември.

В 19-ата минута Константинос Стафилидис вкара страхотен гол за 1:0, но Тимо Вернер изравни в 24-ата минута. Той бе изведен великолепно от Кейта, след което отправи удар по земя, вратарят Марсел Хитц докосна топката, отклони я във дясната греда и след това влезе във вратата.

В 52-ата минута Марвин Компер направи обрата пълен като засече с глава центриране от корнер. Домакините успяха изравнят в 60-ата минута след добра атака, завършена от защитника Мартин Хинтерегер.

Секунди преди края на мача Стафилидис удари греда.

Лайпциг е втори във временното класиране с 49 точки, лидерът Байерн има 53. Аугсбург е 12-и с 28 т.