Австралия има нов футболен шампион. Сентръл Коуст Маринърс спечели за първи път титлата в местното първенство, след като победи с 2:0 Уестърн Сидни Уондърърс на финала. Това бе четвърти финал за Маринърс, които загубиха предишните си три опита през 2006, 2008 и 2011 година.

Холандският защитник Патрик Цванансвайк откри резултата с глава секунди преди края на първото полувреме след центриране от корнер на Майкъл МакГлинчи. Голмайсторът Дани МакБрийн реши всичко с 19-ото си попадение за сезона в средата на второто полувреме от дузпа.

Поражението беше неприятен удар за дебютанта Уестърн Сидни Уондърърс, който спечели първото място в редовния сезон, а в предишните си 13 мача записа 12 победи и 1 равенство.