Олимпик (Марсилия) записа много трудна, но сладка победа с 2:1 над Олимпик Лион като гост в мач от 32-ия кръг на Лига 1 и се върна на второто място във временното подреждане. Победното попадение за гостите дойде в продължението на срещата и бе автогол на резервата Мало Густо в добавеното време.

Марсилия поведе в резултата минута преди края на редовното време на първата част, когато Ченгиз Юндер реализира. След почивката обаче, домакините стигнаха до изравняване на резултата, като гола за домакините вкара Александре Лаказет (68).

Развръзката в срещата дойде в заключителните секунди от мача, когато домакините си реализираха нелеп автогол. Във втората минута от добавеното време след атака отдясно и центриране в наказателното поле, бранител се опита да изчисти, но не осъществи добър контакт с топката. Тя попадна в друг защитник на Лион, който също понечи да изчисти, но я прати в крака на Густо, а след рикошета коженото кълбо влетя в мрежата за крайното 2:1 в полза на гостите.

Във временното класиране Марсилия е на второ място с актив от 67 точки, докато Лион е седми с 50 пункта.