ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 1 И СПЕЧЕЛИ НАГРАДИ ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Аякс и Марсилия завършиха зрелищно 3:3 на "Йохан Кроойф Арена" в първия си мач от група B на Лига Европа.

Домакините поведоха в Амстердам след грешка в защитата на марсилци, при която Карлос Борхес (9) се разписа, а Стивън Бергхаус (20) удвои аванса им, засичайки от движение пас на Борна Соса. Скоро след това Ренан Лоди (23) намали изоставането на гостите след пробив и асистенция на Амин Арит.

След половин час игра Илиман Ндиайе бе изведен на чиста позиция, при което нападателят стреля, но нацели гредата. При добавката, ударът на Азедин Унаи бе спасен от Джей Гортър. Играта остана много остра, като атаките следваха една след друга и към двете врати. Пиер-Емерик Обамеянг (38) изравни за 2:2 след нов голов пас на Амин Арит.

В добавеното време на първата част "фокейците" можеха да стигнат до пълен обрат, но Гортър отрази удар от упор на Унаи и равенството се запази.

WINBET – Ранно изплащане, Бонус Колонка и още много изненади в Спорт! (18+)

Аякс стартира много надъхано второто полувреме и притисна своя съперник още в началото, което даде резултат. Карлос Борхес бе изведен на дясното грило и центрира ниско по тревата успоредно на голлинията. В наказателното поле на гостите от втора позиция се включи Кенет Тейлър (52), който от 7-8 метра не остави шанс на Лопеш, вкарвайки за 3:2.

Пиер-Емерик Обамеянг (78) се реваншира за няколко пропуска с втори гол за 3:3 след извеждащо подаване на Жордан Верету и красив фалцов удар с десния крак. Две минути преди края на редовното време капитанът на гостите Ронжие стреля, но право във вратаря на Аякс.

В първата минута от добавеното време Силвано Вос спъна съперник в гръб и получи жълт картон, който бе втори за него и така Аякс остана в намален състав. До края на мача повече голове не паднаха след блестящи намеси на вратаря на домакините Гортер.

Група B
Аякс – Марсилия 3:3

1:0 Карлос Борхес (9), 2:0 Стивън Бергхуис (20), 2:1 Ренан Лоди (23), 2:2 Пиер-Емерик Обамеянг (38), 3:2 Кенет Тейлър (52), 3:3 Пиер-Емерик Обамеянг (78)

Брайтън – АЕК Атина 2:3
0:1 Джибрил Сидибе (11), 1:1 Жоао Педро (30-дузпа), 1:2 Мият Гачинович (40), 2:2 Жоао Педро (67-дузпа), 2:3 Езекиел Понсе (84)

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!