Миралем Сюлеймани вкара два гола за Аякс при победата с 3:0 над НЕК Наймеген в мач от 14 кръг на Ередивизи. Успехът изкачи тима от Амстердам на четвърто място в класирането.

Новото попълнение Дави Клаасен вкара третото попадение за Аякс шест минути преди края и по този начин грандът от “Амстердам Арена” прекъсна серията от два мача без загуба.

Джон Гуидети и Жерсон Кабрал вкараха в последния четвърт час и донесоха победата на Фейенорд с 2:1 над Валвайк, който бе открил резултата в 36-ата минута чрез Рики тен Воорде.

Леен ван Стеенсел вкара в първата минута за Екселсиор при равенството 1:1 с АДО Ден Хааг. Йенс Тоорнстра изравни през второто полувреме.

АЗ Алкмаар води в класирането с 34 точки и мач по-малко. ПСВ Айндховен изостава с 3 точки. Трети е Витес с 27 точки, три повече от Аякс.