Аякс записа трета поредна победа в Ередивизи, след като в мач от 26 кръг се наложи с 2:1 като гост на Фейенорд. Така тимът от Амстердам се възползва от равенството на Твенте и поведе с 8 точки в класирането.

Грациано Пеле даде аванс на домакините от Ротердам в 29-ата минута, но Аякс изравни точно преди почивката с гол на Колбейн Сигторсон. Джоел Велтман вкара победния гол за шампионите в 72-ата минута при разбъркване в наказателното поле след изпълнение на корнер.

По-рано днес вторият в класирането Твете направи 1:1 като гост на Утрехт. Куинси Проумс отпразнува първата си повиквателна за националния отбор на Холандия с гол за Твенте в 18-ата минута, но австралиецът Томи Оър изравни веднага след почивката.

АЗ Алкмаар – Валвайк 4:0

КЛАСИРАНЕ: 1.АЯКС 57, 2.Твенте 49, 3.Витес 49, 4.Фейенорд 45, 5.ПСВ Айндховен 44 и др.