Аякс записа 15-и пореден мач без загуба в холандската Ередивизи, след като в среща от 19 кръг направи домакинско нулево равенство срещу Фейенорд.

Равенството обаче не беше добър резултат за тима на Франк де Бур, тъй като грандът от Амстердам вече изостава на шест точки от лидера ПСВ Айндховен. Фейенорд е трети, на осем за Аякс.

Грьонинген на два пъти повеждаше в резултата, но и двата пъти допусна изравняване при домакинското 2:2 с Утрехт. Тярон Чери и Михаел де Леув бяха точни за Грьонинген, докато Едуард Дуплан и Ясин Аюб се разписаха за гостите.

Гол от дузпа на Йоп ван дер Линден през първата част беше тостатъчен на Го Ахед Игълс за успеха с 1:0 над АДО Ден Хааг. Тимът от Хага игра с човек по-малко през голяма част от мача, тъй като Вито Вормгоор беше изгонен четири минути преди почивката.

Предпоследният НАК Бреда направи домакинско нулево равенство срещу Вилем II.

Го Ахед Игълс – АДО Ден Хааг 1:0

КЛАСИРАНЕ: 1.ПСВ АЙНДХОВЕН 49, 2.Аякс 43, 3.Фейенорд 35, 4.Цволе 33, 5.АЗ Алкмаар 32 и др.