Грандът Аякс допусна нова сензационна издънка този сезон, след като отпадна от четвъртодивизионния Херкулес след 2:3 на 1/16-финалите в турнира за Купата на Нидерландия. Тимът от Амстердам е елиминиран от аматьорски отбор в турнира за първи път в историята, като до момента е изиграл 30 срещи със съперници от подобно ниво.

Аматьорите имаха преднина от два гола до 84-ата минута, когато се разписа Броуби, а четири по-късно Акпо изравни за 2:2.

Все пак в третата минута от добавеното време минута Гротенберг вкара гол за победата, най-голямата в историята на Херкулес.

За Аякс това бе 14-а загуба през 2023 година. От първия си сезон в професионалния футбол в Нидерландия през 1954 година, отборът е претърпял повече поражения в рамките на една календарна година само веднъж - през 1964 година.