ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 2 И СПЕЧЕЛИ ЗЛАТНА ТОПКА ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Аякс загуби с 2:5 от ПСВ Айндховен в двубой от 10-ия кръг на нидерландската Ередивисие.

Това бе десети мач без успех за амстердамския гранд, който за последно победи в официален мач на 24 август - 4:1 срещу Лудогорец.

Амстердамци започнаха чудесно срещата в Айндховен и поведоха в 10-ата минута с попадение на Бранко ван дер Боомен. Ървинг Лосано изравни за ПСВ в 20-ата, но пет минути преди края Броби отново изведе Аякс напред.

200 лв. Начален Бонус Спорт!

Втората част се превърна в кошмар за отбраната на гостите, които допуснаха три гола за 11 минути.

Люк де Йонг изравни резултата в 49-ата, Исмаел Сайбари изведе ПСЖ в 52-ата, а Ървинг Лосано вкара за 4:2 в 60-ата. Мексиканецът оформи хеттрика си в 72-ата минута за крайното 5:2.

ПСВ Айндховен е лидер в класирането без загубена точка, 35 отбелязани и едва 5 допуснати гола в 10 срещи. Аякс е последен в класирането с 13 вкарани, 21 инкасирани попадения и едва пет точки, но от 8 срещи.