Аякс спечели Купата на Холандия за 18-и път в историята си, след като отвя с категоричното 4:1 Фейенорд на реванша в Ротердам. Така с общ резултат 6:1 избраниците на бившия наставник на Димитър Бербатов в Тотнъм Мартин Йол вдигнаха трофея.

Купата е малко утешение за Аякс, който през миналата седмица не успя да спечели шампионската титла, която грабна Твенте. Грандът от Амстердам финишира сезона със серия от 22 мача без загуба в Холандия, както за първенството, така и в турнира за Купата на страната.

След като реализира и двете попадения в първата среща, Сим Де Йонг вкара още две и на реванша. Резултатът бе открит от голмайстора на тима и на целия холандски шампионат Луис Суарес още в 4-ата минута. Де Йонг покачи на 2:0 в 64-ата, преди Йон Дал Томасон да върне един гол в 72-ата.

Пет минути по-късно обаче отново Сим Де Йонг бе точен, правейки 3:1 за Аякс. Крайното 4:1 оформи Луис Суарес в 82-ата. /БЛИЦ