Германският Айнтрахт (Франкфурт) отстрани английския Уест Хям след успех с 1:0 и с общ резултат 3:1 е на финал в Лига Европа. Другият тим, гарантирал си  място там, е шотландският Рейнджърс, който изненадващо изхвърли РБ Лайпциг от надпреварата след успех с 3:1 и общ резултат 3:2.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

Финалната битка е на 18 май на стадион "Рамон Санчес Писхуан" в Севиля.

Още в 10-ата минута на мача във Франкфурт Костич центрира опасно в наказателното поле, но там отбраната на "чуковете" се справи. В 19-ата минута гостите от Лондон останаха с човек по-малко след изгонването на Кресуел, а ситуацията беше разгледана и с ВАР.

В 26-ата минута дойде и попадението за домакините, Боре получи отличен пас и матира Ареола. До почивката и двата тима не сполучиха да стигнат до гол.

Филип Костич се оказа на отлична голова позиция в 74-ата минута, но ударът му мина встрани от вратата.  До края на двубоя Антонио отправи много опасен удар, но Трап се намеси отлично и спаси. Малко преди края на мача и Сучек отправи удар по посока вратата на съперника, но той не намери целта.

АЙНТРАХТ - УЕСТ ХЯМ 1:0
1:0 Боре (26)
ч.к - Кресуел (19-Уест Хям)

Съставите на двата отбора:

Айнтрахт ФранкфуртАйнтрахт Франкфурт: 1. Кевин Трап , 35. Тута, 13. Мартин Хинтерегер (8 18. Алмами Туре) , 2. Еван Ндика  , 36. Ансгар Кнауф , 8. Джибрил Соу, 17. Себастиан Роде (76  6. Кристиан Якич), 10. Филип Костич, 23. Йенс Хауге (82  7. Айдин Хрустич), 19. Рафаел Боре  (82  39. Густаво Пасиенсия), 15. Камада

УеУест Хямст Хям: 13. Алфонс Ареола, 3. Аарън Кресуел , 4. Курт Зума, 15. Крейг Доусън, 5. Владимир Цуфал (87  7. Ярмоленко), 8. Пабло Форналс (74  22. Саид Бенрахма), 41. Деклан Райс , 28. Томас Сучек, 20. Боуен, 9. Антонио, 10. Мануел Лансини ( 22  31. Бен Джонсън)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия

Шотландският Рейнджърс съумя да победи РБ Лайпциг с 3:1 и си гарантира мястото на финала с общ резултат 3:2, след като в първата среща отстъпи с 0:1.

Домакините реализираха два бързи гола в рамките на пет минути между 19-ата и 24-ата минута, а точки бяха Таверниър и Камара. Нкунку върна тима от Лайпциг в мача с попадение в 70-ата минута, но Лундстрьом зарадва феновете с нов гол и прати тима си на финал.

РЕЙНДЖЪРС - РБ ЛАЙПЦИГ 3:1
1:0 Таверниър (19), 2:0 Камара (24), 2:1 Нкунку (70), 3:1 Лундстрьом (81)

РейнджърсРейнджърс: 1. Макгрегър, 2. Таверниър , 3. Басей, 4. Лундстрьом , 6. Голдсън , 8. Джак (59  37. Арфийлд), 18. Камара , 14. Кент, 17. Арибо (45+2   30. Сакала), 23. Райт (59  26. Балогун), 31. Баришич

ЛайпцигРБ Лайпциг: 1. Гулаши, 3. Анхелиньо (81  33. Силва), 4. Орбан, 16. Клостерман, 32. Гвардиол, 39. Хенрихс, 44. Кампл , 27. Лаймер, 25. Олмо (61  17. Соболсай), 18. Нкунку , 9. Поулсен (82 23. Халстенберг)

Съдия: Соареш Диаш
Стадион: "Айброкс"