Айнтрахт (Франкфурт) победи Барселона с 3:2 като гост в среща-реванш в турнира Лига Европа и се класира за полуфиналите след 1:1 в първия мач.  Костич откри от дузпа в 4-ата минута, а Боре с прекрасен удар прати топката точно под гредата в 36-ата минута. Костич направи резултата класически с прекрасен гол в 67-ата минута. В 90-ата минута Бускетс се разписа, а в деветата минута на добавеното време Депай фиксира крайния резултат от дузпа.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

В 3-ата минута на мача Линдстрьом беше фаулиран от Ерик Гарсия в наказателното поле, а от бялата точка Костич откри резултата. Обамеянг се оказа голова позиция в 9-ата минута, но той не съумя да изравни резултата.

Барселона организира добра атака в 19-ата минута, но Трап спаси удар на Араухо от близка дистанция. Кнауф излезе на отлична голова позиция в 35-ата минута, но ударът му не затрудни особено Тер Стеген.

В 36-ата минута с далечен матиращ удар Боре прати топката точно под напречната греда и удвои преднината на гостите, които имаха огромна подкрепа от феновете си заели места по трибуните на "Камп Ноу".

Барселона тръгна да търси бърз гол в началните минути на второто полувреме. Хинтерегер се намеси отлично в 48-ата минута, за да не позволи на Обамеянг да върне отбора си в мача.

В 56-ата минута Трап спаси удар на Обамеянг и запази аванса на тима. Две минути по-късно Линдстрьом излезе на чиста голова позиция, но Тер Стеген направи ефектно спасяване и остави отбора си в двубоя.

Костич направи резултата класически с топовен изстрел, който не остави шансове на Тер Стеген в 67-ата минута. Камада също пробва мерника си по посока вратата на Барса, но в 78-ата минута ударът му мина встрани от вратата. В 84-ата минута Бускетс прати топката в мрежата на гостите, но след преглед с ВАР попадение нямаше.

В 90-ата минута на мача Бускетс реализира красив гол, за да върне самочувствието на тима. В следващите минути Араухо направи невероятен пропуск като от непосредствена близост не намери целта.

В деветата минута на добавеното време Депай застана зад бялата точка при изпълнение на дузпа, топката се удари в напречната греда, тупна зад голлинияата и се оказа в ръцете на Трап, но голът беше признат. При нарушението на Н`Дика срещу Де Йонг той получи втори жълт картон и гостите завършиха двубоя с 10 души. На 1/2-финалите тимът от Франкфурт излиза срещу Уест Хям.

Срещите ще се изиграят на 28 април и 5 май.

Барселона - Айнтрахт 2:3
0:1 Костич (4-дузпа), 0:2 Боре (36), 0:3 Костич (67), 1:3 Бускетс (90), 2:3 Депай (90+9-дузпа)

Съставите на двата отбора:

FC BarcelonaБарселона: 1. Тер Стеген, 22. Мингеса (612. Дест), 24. Гарсия  (70 17. Люк де Йонг), 4. Араухо, 18. Алба, 30. Гави, 5. Бускетс , 16. Педри (46 21. Френки де Йонг), 7. Дембеле , 25. Обамеянг (61 11. Траоре), 19. Феран Торес (80  9. Депай )

АEintracht Frankfurtйнтрахт: 1. Трап , 18. Туре (90+8 20. Хасебе), 13. Хинтерегер, 2. Н'Дика , 36. Кнауф  (90+9 22. Чандлър) , 10. Костич , 17. Роде (80  7. Хрустич ) , 6. Якич  , 29. Линдстрьом (80  23. Хауге), 15. Камада, 19. Боре  (90  21. Ахе)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия

съдия: Артур Диас (Португалия)
стадион: Камп Ноу