Айнтрахт взе жизненоважни точки срещу Майнц 05 след домакинска победа с 2:1 в мач от 31-ия кръг на Бундеслигата.

Тимът от Франкфурт трябваше да наваква един гол, след като в 18-ата минута Даниел Бросински изведе гостите напред в резултата с попадение от пряк свободен удар.

Марко Рус изравни в 28-ата минута и върна надеждите на Айнтрахт, след като бе най-съобразителен след изпълнение на фаул.

Те досдтигнаха до успеха в 85-ата минута, когатоо Щефан Бел си вкара автогол след рикошет.

Айнтрахт е на предпоследното 17-о място с 30 точки - на 3 от спасителната 15-а позиция. Успехът на "орлите" означава, че намиращият се на последното място Хановер загуби шансове за оцеляване и от следващия сезон ще играе във Втора бундеслига

Майнц е шести с 45 точки, като по този начин си гарантира участие в Лига Европа, въпреки че записа трета поредна загуба в първенството.

Резултати, програма и класиране в Германия - ТУК !!!