Волфсбург отново стъпи на криво и завърши 1:1 като домакин на Майнц в мач от 29-ия кръг на Бундеслигата. ХПо този начин вълците сериозно намалиха шансовете си да достигнат местата, осигуряващи участие в Шампионската лига. Това бе и техният четвърти пореден мач, в които не стигнаха до победа в първенството.

Първото полувреме бе равностойно и не изобилстваше от голови положения.

Андре Шюрле откри резултата в 53-ата минута, след като Бруно Енрике го изведе сам срещу вратаря.

Майнц изравни в 66-ата минута, след като Бел с пас от центъра намери Самперио в наказателното поле, а нападателят не сбърка.

Гостите имаха шансове да поведат, но добрите изяви на вратаря на Волфсбург ги спряха. "Вълците" доиграха мача и с човек по-малко, след като Данте получи два бързи жълти картона и бе изгонен в 90-ата минута.

Резултати, програма и класиране в Германия - ТУК !!!