Брет Холман вкара с глава в 86-ата минута и донесе на АЗ Алкмаар победата с 2:1 над Фейенорд в мач от 7 кръг на холандската Ередивизи. Успехът изкачи тима от Алкмаар начело в класирането, докато отборът от Ротердам допусна първото си поражение от началото на сезона.

Отман Бакал откри резултата за гостите девет минути преди починката след добра атака на Рубен Шакен. В 60-ата минута Расмус Елм изравни, след като се разписа при изпълнение на пряк свободен удар.

В средата на втората Фейенорд остана с човек по-малко, тъй като Келвин Леердам получи директен червен картон. Шалкен пропусна възможност да вкара втори гол за тима от Ротердам преди попадението на Холман.

АЗ Алкмаар е лидер в класирането с 18 точки, две повече от носителя на Купата на Холандия Твенте. Трети е Аякс с 15 точки, а на една точка отзад е ПСВ Айндховен, който има по-добра голова разлика от Фейенорд./БЛИЦ

ПРЕДСТОЯЩИ
На 25 септември (неделя): Валвайк – НЕК Наймеген, Де Граафшап – Грьонинген, Екселсиор – Витес

КЛАСИРАНЕ: 1.АЗ АЛКМААР 18, 2.Твенте 16, 3.Аякс 15, 4.ПСВ Айндховен 14, 5.Фейенорд 14 и др.