В среща със седем гола Бахрейн разгроми Индия с 5:2. С четири попадения за победителите се отчете Абдллатиф. Това са първи три точки за Бахрейн, като тимът запазва шансове да продължи напред, докато Индия записа втора загуба и има илюзорни шансове за четвъртфинал.

В осмата минута “червените” поведоха с 1:0 след гол от дузпа. Точен от бялата точка е Аиш. Минута по-късно Сингх изравни резултата. В 16-ата минута Бахрейн отново излезе напред след гол на Абдуллатиф. Само четири минути по-късно Абдулатиф отбеляза втория си гол в мача, правейки резултата 3:1. В 35-та минута той оформи своя хеттрик - 4:1 за Бахрейн.

Индия успя да намали в 52-ата минута за 2:4 след попадение на Чхетри. В 77-ата минута Абдулатиф отбелязва четвъртото си попадение в мача, фиксирайки крайния резултат 5:2.

Лидери в групата с по 4 точки са Австралия и Южна Корея, които по-рано днес направиха 1:1.