Италианският национал Марио Балотели избухна с два гола при дебюта си за Милан след трансфера от Манчестър Сити през тази седмица. Новият нападател на “росонерите” донесе победата на тима си с 2:1 над Удинезе в мач от 23 кръг на Серия “А”, като второто му попадение беше от спорна дузпа в добавеното време.

Балотели можеше да изпрани трибуните на “Джузепе Меаца” на крака още в самото начало на мача, но ударът му мина много близо до външната страна на десния страничен стълб на вратата на Даниеле Падели. 22-годишният нападател все пак се разписа в 25-ата минута. Стефан ел Шаарави проби отляво, стигна до аутлинията и върна към Балотели, който прати топката в мрежата.

Джампиеро Пинци изравни за Удинезе в 55-ата минута при контраатака. До края на мача Балотели имаше още няколко положения за гол, но не успяваше да се разпише. При едно от тях вратарят Падели трудно изби негов удар от фаул. В 78-ата минута Нианг нямаше шанс, след като топката се отби от гредата на Удинезе след негов удар.

В третата минута на добавеното време Ел Шаарави падна в наказателното поле след съприкосновение със защитник на гостите. Цялата ситуация изглеждаше като симулация, но съдията Давиде Маса показа бялата точка, а при изпълнението на отсъдената дузпа Балотели прати топката в левия ъгъл на вратата, докато Падели плонжира в противоположната посока.

Победата изкачи Милан на четвърто място в класирането с 40 точки, колкото имат и съгражданите от Интер, които са пети. Лидер с 52 точки е Ювентус. Удинезе заема девето място в класирането с 33 точки.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 23 КРЪГ
01.02.13
21:45 ч.
Рома – Каляри 2:4
0:1 Раджа Наинголан (3), 1:1 Франческо Тоти (35), 1:2 Мауро Гойкоечея (46-авт.), 1:3 Марко Сау (53), 1:4 Франческо Писано (71), 2:4 Маркиньо (90+3)
02.02.13
19:00 ч.
Торино – Сампдория 0:0
02.02.13
21:45 ч.
Наполи – Катания 2:0
1:0 Марек Хамшик (31), 2:0 Паоло Канаваро (44)
03.02.13
13:30 ч.
Киево – Ювентус 1:2
0:1 Матри (10), 0:2 Лихтщайнер (42), 1:2 Тереау (52)
03.02.13
16:00 ч.
Палермо – Аталанта 1:2
0:1 Кармона (54), 0:2 Денис (71), 1:2 Нелсон (83)
03.02.13
16:00 ч.
Пескара – Болоня 2:3
1:0 Вайс (30-д), 1:1 Диаманти (34-д), 2:0 Д'Агостино (45-д), 2:2 Джилардино (50), 2:3 Коне (66)
03.02.13
16:00 ч.
Сиена – Интер 3:1
1:0 Емегара (21), 2:0 Касано (22), 2:1 Сесту (25), 3:1 Росина (55-д)
03.02.13
16:00 ч.
Дженоа – Лацио 3:2
1:0 Бориело (16), 2:0 Бертолачи (22), 2:1 Флокари (58), 2:2 Маури (78-д), 3:2 Ригони (90)
Милан – Удинезе 2:1
1:0 Марио Балотели (25), 1:1 Джампиеро Пинци (55), 2:1 Марио Балотели (90+4)

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ