Италия победи Мексико с 2:1 в мач от Група “А” на Купата на Конфедерациите. Халфът Андреа Пирло отбеляза своя мач № 100 с гол от фаул, а Марио Балотели вкара победното попадение. Хавиер Ернандес беше точен от дузпа за “ацтеките”.

Двубоят започна с положения за двата отбора. Балотели би опасно към вратата на Хосе Корона, а Андрес Гуардадо отговори с удар в напречната греда. В 17-ата минута италианците претендираха за дузпа заради фаул срещу Пирло в наказателното поле. Нарушение имаше, но съдията Енрике Осес от Чили подмина претенциите на европейския вицешампион.

В 26-ата минута Торадо хаулира Балотели пред наказателното поле на Мексико, а Андреа Пирло се разписа при изпълнението, пращайки топката в горния десен ъгъл на вратата на Корона. В 33-ата минута Мексико изравни. Джовани дос Сантос беше фаулиран в наказателното поле от Андреа Бардзали, а Хавиер Ернандес беше точен при изпълнението на отсъдената дузпа.

В началото на второто полувреме Пирло опита отново да се разпише от фаул, но този път нямаше късмет. Мексиканците отговориха в 70-ата минута с удар с глава на Херардо Флорес, който мина встрани от вратата на Буфон. 12 минути преди края Балотели вкара победния гол за Италия, след като спечели битката с трима мексикански защитници и прати топката край плонжа на Корона.

Марио Балотели отпразнува попадението си по познатия от Евро 2012 начин, като свали фланелката си и демонстрира мускули. С този успех Италия се изравни по точки с домакина Бразилия в класирането. В сряда “адзурите” играят с Япония в Ресифе, а мексиканците играят със “селесао”.

Мексико – Италия 1:2
 0:1 Андреа Пирло (27), 1:1 Хавиер Ернандес (34-дузпа), 1:2 Марио Балотели (78)

Мексико: Хосе Корона, Франсиско Родригес, Карлос Салсидо, Херардо Торадо, Джовани дос Сантос, Хавиер Акино (53-Хирам Миер), Хавиер Ернандес, Ектор Морено, Хесус Савала (86-Раул Хименес), Андрес Гуардадо, Херардо Флорес

Италия: Джанлуиджи Буфон, Джорджо Киелини, Матиа де Шилио, Клаудио Маркизио (68-Алесио Черчи), Марио Балотели (85-Алберто Джилардино), Андреа Бардзали, Даниеле де Роси, Рикардо Монтоливо, Иняцио Абате, Андреа Пирло, Емануеле Джакерини (88-Алберто Акуилани)