Майорка загуби на своя „Иберостар” от шампиона Барселона с 0:2 в среща от 30-ия кръг на Примера дивисион. По този начин каталунците съкратиха на 3 точки разликата с лидера Реал (Мадрид), който е с мач по-малко и по-късно приема Реал Сосиедад. Лео Меси вкара 55-ия си гол за Барса през този сезон във всички турнири. По този начин аржентинецът изравни рекорд на Марио Жардел от 2002 година. Тогава с екипа на Спортинг (Лисабон) Жардел също вкара 55 гола във всички турнири в рамките на един сезон.

Звездата на Барса Лионел Меси бе много близо до откриване на резултата в 12-ата минута, но пропусна сам срещу стража на домакините. Шест минути по-късно Алваро пък пропусна да изведе Майорка напред. В 25-ата минута Меси центрира от фаул, топката тупна в наказателното поле, въпреки че Алексис Санчес опита да играе с глава почти на голлинията. При повторенията се видя, че кълбото влетя направо във вратата след удара на Меси и никой не играе с него. Попадението беше записано на аржентинеца, като то е негово 235-о за Барселона и 55-о от началото на сезона във всички турнири. В 33-ата минута Алексис Санчес беше близо до ново попадение за каталунците, но нецели гредата. До края на първата част нови попадения не паднаха.

След почивката Меси пропусна на няколко пъти да удвои преднината на каталунците, които останаха с човек по-малко в 57-ата минута, когато заради съмнителна игра с ръка Тиаго Алкантара получи втори жълт и съответно червен картон. Домакините се опитаха да установят натиск, но вместо да изравнят, получиха нов гол. Това се случи в 79-ата минута, когато Меси стреля в гредата, а при добавката Жерар Пике бе точен за 0:2. Играчите на Майорка претендираха, че при тази ситуация има засада, но на телевизионните повторения се видя, че няма. До края мачът просто се доиграваше.

С успеха си Барса събра 69 точки и има само 3 по-малко от водача в класирането Реал (Мадрид) преди домакинството му срещу Реал Сосиедад. Майорка остава на 12-а позиция с 36 пункта.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 30 КРЪГ
24.03.12
19:00 ч.
Майорка – Барселона 0:2
0:1 Лионел Меси (25), 0:2 Жерар Пике (79)
24.03.12
21:00 ч.
Реал (Мадрид) – Реал Сосиедад (ТВ +)
Баланс: 129 мача, 72 победи за Реал (Мадрид), 33 равенства, 24 победи за Реал Сосиедад
Сарагоса – Атлетико (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 109 мача, 33 победи за Сарагоса, 31 равенства, 45 победи за Атлетико (Мадрид)
19:00 ч.
Атлетик (Билбао) – Спортинг (Хихон) (ТВ +)
Баланс: 79 мача, 39 победи за Атлетик (Билбао), 21 равенства, 19 победи за Спортинг (Хихон)
Бетис – Расинг (Сантандер)
Баланс: 57 мача, 22 победи за Бетис, 21 равенства, 14 победи за Расинг (Сантандер)