С всичките си звезди на терена Барселона трудно се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на Испания, след като направи 1:1 като гост на Атлетик (Билбао) в среща-реванш от 1/-финалната фаза. Първият мач помежду им на „Камп Ноу” също завърши без победител, но и без отбелязани попадения – 0:0. Така „каталунците” елиминираха „баските”, без да са ги победили, а благодарения на гола, който вкара Ерик Абидал на „Сан Мамес”. Французинът вкара гол за първи път 2000 година насам. Той се разписа отблизо с вътрешен удар в 75-ата минута след пас на Лионел Меси. Това е и едва трето попадение в цялата професионална кариера на ветерана и първо за Барселона. Дебют за Барса направи Ибрахим Афелай, който влезе в игра за бавена на време в 90-ата минута на мястото на Давид Вия.

Попадението за домакините бе дело на Фернандо Йоренте, който изравни за 1:1 пет минути преди края и изправи на крака "Сан Мамес". Нападателят стреля между Пике и Пуйол от 16 метра в долния ляв ъгъл на Пинто за крайното 1:1. В 87-ата минута пък Давид Вия пропусна сам срещу стража на „баските” Горка Ираисос. /БЛИЦ

Атлетик Б - Барселона - 1:1 (1:1 общ резултат)
0:1 - Абидал (75)
1:1 - Йоренте (85)

Атлетик (Билбао): Ираисос; Ираола, Устариц, Осио, Коикили; Гурпеги, Мартинес, Сусаета, Габилондо (80 - Муниаин); Токеро (67 - Де Маркос), Йоренте;
Старши треньор: Хоакин Капарос

Барселона: Пинто; Алвеш, Пике, Абидал, Адриано (61 - Иниеста); Бускетс, Чави (77 - Пуйол), Кейта; Педро, Вийя (90 - Афелай), Меси;
Старши треньор: Джосеп Гуардиола

Жълти картони: Гурпеги, Токеро, Устариц (А), Бускетс (Б);