Барселона обърна Арсенал с 2:1 в спор за трофея "Жоан Гампер", а феновете на „Камп Ноу“ приветстваха новите попълнения преди срещата.

„Артилеристите“ поведоха с гол на Пиер-Емерик Обамеянг (36) с мощен шут под гредата след асистенция на Месут Йозил. До почивката имаше още една интересна ситуация. Гризман изскочи сам срещу вратаря Лено и успя да го преодолее, но страничният съдия правилно бе вдигнал флага за засада.

След почивката каталунците притискаха съперника, но не успяваха да вкарат гол. Това обаче направи защитникът на Арсенал Ейнсли Мейтланд-Найлс. Десният бек си вкара автогол в 69-ата минута, след като върна назад към Лено, но изобщо не погледна, че стражът е напуснал голлинията и топката се озова във вратата за 1:1.

Гризман напусна терена в 79-ата минута, а секунди по-късно резервата на Арсенал Мартинели пропусна. Все пак Луис Суарес (90) донесе победата на своя тим с красив гол.

Барселона - Арсенал 2:1
0:1 Обамеянг (36), 1:1 Мейтланд-Найлс (69-автогол), 2:1 Суарес (90)

Барселона: Нето (46 - Тер Стеген); Семедо (63 - Уаге), Пике (46 - Лангле), Юмтити (46 - Тодибо), Алба (63 - Миранда); Пуч (46 - С. Роберто), Де Йонг (46 - Бускетс), Ракитич (46 - Аленя); К. Перес (46 - Рафиня), Гризман (79 - Коладо), Дембеле (63 - Суарес)

Арсенал: Лено; Мейтланд-Найлс, Сократис, Чембърс, Монреал (46 - Колашинац); Уилкок (72 - Себайос), Джака; Р. Нелсън (46 - Гендузи); Йозил (73 - Мартинели), Мхитарян (71 - Сака); Обамеянг