Барселона победи у дома Валядолид с 2:1 в мач без особено значение от 36-ия кръг на Примера дивисион. Веднага след срещата започнаха празненствата по връчване на 22-ата титла на каталунците, които отново играха без контузената си звезда Лионел Меси.

Новият шампион на Испания поведе в резултата с 2:0 още преди края на първото полувреме. Защитникът на гостите Хесус Руеда сбърка пас и позволи на Шави да открадне топката, след което да я подаде към Педро Родригес (21), преодолял падайки вратаря Хайме за 1:0. Три минути преди почивката Шави центрира от корнер и защитникът на Валядолид Марк Валиенте изпрати топката с доста нескопосано отиграване в собствената си мрежа за 2:0.

През втората част Давид Вийя и Педро Родригес пропуснаха да направят победата на Барса класическа, а в 88-ата минута гостите получиха право да изпълнят дузпа. Монтоя събори в накаказателното поле на домакините резервата на Валядолид Алберто Манучо и реферът посочи бялата точка. Виктор Перес (89) изпълни перфектно 11-метровия наказателен удар и оформи крайното 2:1. Така Барса има 94 точки два кръга преди края и може да достигне границата от 100 пункта при нови два успеха. Валядолид е на 13-о място с 43 точки.

След края на мача започна истинският празник на "Камп Ноу" и шампионите вдигнаха шампионския трофей, спечелен още миналата седмица. Играчите на Барса направиха почетна обиколка с шампионската купа, а на празника присъстваха и децата на част от футболистите.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 36 КРЪГ
08.05.13
20:30 ч.
Селта – Атлетико (Мадрид) 1:3
0:1 Диего Коста (48), 0:2 Хуанфран (67), 1:2 Аугусто Фернандес (85), 1:3 Фалкао (87)
08.05.13
22:30 ч.
Реал (Мадрид) – Малага 6:2
1:0 Раул Албиол (3), 1:1 Роке Санта Крус (15), 2:1 Кристиано Роналдо (26), 3:1 Месут Йозил (33), 3:2 Антунеш (36), 4:2 Карим Бензема (45+1), 5:2 Лука Модрич (64), 6:2 Анхел ди Мария (90+1)
Гранада – Осасуна 3:0
1:0 Юсеф ал Араби (23), 2:0 Гилерме Сикейра (79-дузпа), 3:0 Диего Буонаноте (90+1)
18.05.13
23:00 ч.
Севиля – Реал Сосиедад 1:2
1:0 Иван Ракитич (10), 1:1 Иван Ракитич (16-дузпа), 1:2 Иманол Агирече (24)
19.05.13
13:00 ч.
Леванте – Райо Валекано 2:3
0:1 Пити (19), 1:1 Роберт Акуафреска (53), 1:2 Франк Васкес (57), 1:3 Пити (73-дузпа), 2:3 Ибора (86)
19.05.13
18:00 ч.
Депортиво (Ла Коруня) – Еспаньол 2:0
1:0 Бруно Гама (50), 2:0 Нелсон Оливейра (90)
19.05.13
20:00 ч.
Сарагоса – Атлетик (Билбао) 1:2
1:0 Елдер Пощига (14), 1:1 Фернандо Йоренте (80), 1:2 Ибай Гомес (90+2)
19.05.13
22:00 ч.
Барселона – Валядолид 2:1
1:0 Педро (21), 2:0 Марк Валиенте (42-авт.), 2:1 Виктор Перес (89-дузпа)
20.05.13
23:00 ч.
Майорка – Бетис (Филм +)
Баланс: 41 мача, 19 победи за Майорка, 5 равенства, 17 победи за Бетис

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ – ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ