Лидерът в Примера дивисион Барселона спечели считаното за трудно гостуване на Майорка с класиката 3:0 в среща от 25-ия кръг.

Мачът на „Иберостар” започна с лек домакински натиск и плах удар отдалеч на Пиер Уебо, който обаче не успя да изненада резервния страж на Барса Пинто. Постепенно каталунците взеха инициативата и очаквано поведоха в резултата. В 38-ата минута Сейду Кейта даде чудесно извеждащо подаване зад отбраната на домакините към Лионел Меси, който технично с глава прехвърли стража на балеарците Дуду Аоуате за 1:0 в полза на Барса. До края на полувремето нови попадения не паднаха въпреки огромния териториален превес, който имаха гостите.

След почивката възпитаниците на Михаел Лаудруп се опитаха да повишат темпото и да изравнят, но така и не създадоха сериозна опасност пред вратата на Пинто. В 57-ата минута Серхио Бускетс изведе зад защитата на Майорка Давид Вия, който излъга вратаря Аоуате и вкара на празна врата за 2:0. При това попадение останаха сериозни съмнения за засада. В 66-ата минута пък със страхотен прехвърлящ удар отдалеч Педро оформи класическата победа на Барса с 3:0. До края срещата просто се доиграваше, като каталунците продължиха да задържат повече топката, но не пожелаха да вкарат още попадения.

С успеха си Барса убедително е на върха в класирането с 68 точки, докато Майорка заема 11-а позиция с 31 пункта. /БЛИЦ

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН - 25 КРЪГ

Спортинг (Хихон) - Сарагоса 0:0

Еспаньол - Реал Сосиедад 4:1
1:0 Дани Естрада (42-автогол), 1:1 Дани Естрада (44), 2:1 Серхио Гарсия (54), 3:1 Хосе Мария Кайехон (81), 4:1 Хави Морено Маркес (90)

Атлетико (Мадрид) - Севиля 2:2
0:1 Алваро Мегредо (42), 1:1 Коке (47), 1:2 Хесус Навас (66), 2:2 Хосе Антонио Рейес (77)

Майорка - Барселона 0:3
0:1 Лионел Меси (38), 0:2 Давид Вия (57), 3:0 Педро (66)

На 26 февруари (събота) от 23:00 часа
Депортиво (Ла Коруня) - Реал (Мадрид) (ТV+ "Булсатком")
Баланс: 81 мача, 18 победи за Депортиво (Ла Коруня), 16 равенства, 47 победи за Реал (Мадрид)

На 27 февруари (неделя) от 18:00 часа
Еркулес - Хетафе (Филм+ "Булсатком")
Баланс: 1 мач, 1 победа за Хетафе

Леванте - Осасуна
Баланс: 7 мача, 3 победи за Леванте, 1 равенство, 3 победи за Осасуна

На 27 февруари (неделя) от 20:00 часа
Расинг (Сантандер) - Виляреал (ТV+ "Булсатком")
Баланс: 21 мача, 4 победи за Расинг (Сантандер), 4 равенства, 13 победи за Виляреал

На 27 февруари (неделя) от 22:00 часа
Атлетик (Билбао) - Валенсия (ТV+ "Булсатком")
Баланс: 151 мача, 56 победи за Атлетик (Билбао), 35 равенства, 50 победи за Валенсия

На 28 февруари (понеделник) от 22:00 часа