Шампионът на Испания Барселона победи с минималното 1:0 при визитата си на Спортинг (Хихон) в предпоследна среща от седмия кръг в Примера дивисион. Единственото и победно попадение за каталунците отбеляза Адриано Кореа още в 12-ата минута.

Срещата на "Ел Молиньон" започна с игрово предимство за гостите, които поведоха в резултата още в 12-ата минута, когато Шави пробва удар от около 22 метра, топката срещна страничната греда, а след това се озова в Адриано Кореа, който я вкара във вратата за 1:0 в полза на Барса. В 16-ата минута пък Давид Вия бе много близо до втори гол за каталунците, но Пабло изби топката в корнер. До края на първото полувреме почти изцяло отборът на Барселона владееше топката и организираше многоходови атаки, но отбраната на домакините бе доста добре организирана и до нов гол не се стигна.

След почивката играта се поизравни, след като Барса намали оборотите, а домакините все по-често започнаха да поглеждат към вратата на Виктор Валдес. Хубава комбинация между Меси и Адриано в 77-ата минута завърши с удар с глава на аржентинеца, но Пабло улови топката. Четири минути преди края на редовното време Лионел Меси нанесе силен шут от 22 метра, а Пабло пак се низби, топката попадна в Авеш, който пък асистира за гол на Кейта, отменен заради засада. До края на мача не се случи нищо по-интересно и гостите се поздравиха с успеха.

Победата изкачи Барса на върха във временното класиране с актив от 14 точки и по-добра голова разлика от втория Леванте, който също има 14 пункта. Спортинг Хихон пък си остана на последното място само с една точка.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 7 КРЪГ
01.10.11
19:00 ч.
Осасуна - Майорка 2:2
0:1 Хемад (34-дузпа), 1:1 Гарсия (45), 2:1 Гарсия (59), 2:2 Хемад (79-дузпа)
01.10.11
19:00 ч.
Виляреал - Сарагоса 2:2
0:1 Луис Гарсия (35), 1:1 Роси (41-дузпа), 1:2 Пабло Барера (45), 2:2 Перес (84)
Малага - Хетафе 3:2
0:1 Педро Леон (55), 1:1 Рууд ван Нистелрой (64), 1:2 Мику (75), 2:2 Енцо Мареска (88), 3:2 Жулио Баптища (90)