Барселона доста се измъчи за домакинската си победа срещу слабака Гранада с минималното 1:0 в среща от петия кръг на испанската Примера дивисион. Успехът за каталунците дойде в самия край на мача, когато първо Шави Ернандес (87) се разписа, а след това и Борха Гомес (90+2) си вкара автогол.

Мачът на „Камп Ноу” започна в спокойно темпо, като домакините очевадно не търсеха бързо попадение. Гостите бяха по-активни и печелеха голяма част от единоборствата. В 30-ата Гийермо Сикейра нахлу отдясно в наказателното поле, но Валдес успя да отклони удара му над гредата. В края на полувремето Меси, видимо изнервен, се скара на Вия заради забавено подаване.

След почивката Барса вече се настани трайно в половината на Гранада, а в игра се появиха Шави Ернандес и Педро на мястото на Тейо и Адриано Кореа. Обръчът около вратата на Тоньо се затягаше с всяка измината минута. В 77-ата минута Фабрегас стреля от изгодна позиция, но Тоньо изби в корнер, а малко след това и Шави не можа да преодолее блестящия страж на гостите. В 84-ата Гранада имаше своя златен шанс, след като Фабиан Ореяна се озова сам срещу Валдес, но стражът на домакините спаси.

В края на мача Тоньо отрази удар на Меси, но капитулира в 87-ата минута, когато Алексис Санчес изведе Шави Ернандес, който не сбърка и вкара за 1:0. Във втората минута на добавеното време пък Борха Гомес си вкара автогол за крайното 2:0.

След успеха си Барселона остава на върха с 15 точки от 5 кръга и вече има 11 пункта аванс пред вечния си съперник Реал (Мадрид), който в този кръг гостува на градския си съперник Райо Валекано. Гранада остава без победа на 18-а позиция само с 2 точки.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 5 КРЪГ
22.09.12
17:00 ч.
Сарагоса – Осасуна 3:1
1:0 Елдер Пощига (4), 1:1 Емилиано Арментерос (30), 2:1 Давид Тимор (44-автогол), 3:1 Антонио Апоньо (71-дузпа)
22.09.12
19:00 ч.
Селта – Хетафе 2:1
1:0 Аугусто Фернандес (57), 1:1 Абделазиз Барада (59), 2:1 Чу Йон Парк (68)
Барселона – Гранада 2:0
1:0 Шави Ернандес (87), 2:0 Борха Гомес (90+2-авт.)
Атлетико (Мадрид) – Валядолид (ТВ +)
Баланс: 82 мача, 45 победи за Атлетико (Мадрид), 17 равенства, 20 победи за Валядолид
23.09.12
20:50 ч.
Атлетик (Билбао) – Малага (ТВ +)
Баланс: 62 мача, 29 победи за Атлетик (Билбао), 16 равенства, 17 победи за Малага
23.09.12
22:30 ч.
Райо Валекано – Реал (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 26 мача, 4 победи за Райо Валекано, 3 равенства, 19 победи за Реал (Мадрид)
24.09.12
22:30 ч.
Депортиво (Ла Коруня) – Севиля (Филм +)
Баланс: 88 мача, 36 победи за Депортиво (Ла Коруня), 20 равенства, 32 победи за Севиля

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК