Срещата на “Местая” започна много добре за Барселона, след като аржентинската звезда Лионел Меси вкара поредния си гол и откри резултата още в 24-ата минута за 0:1. До края на полувремето обаче Валенсия стигна до пълен обрат, след като Мадуро изравни в 43-ата минута, а 120 секунди по-късно Ернандес вкара за 2:1.

След почивката “каталунците” натиснаха здраво газта в търсене на изравнително попадение, но “прилепите” се бяха групирали много добре в отбрана и бранеха крехкия си аванс. Все пак Барса стигна до изравнителното попадение за 2:2. То дойде обаче чак в 86-ата минута, когато Тиери Анри донесе точката за гостите.

Така след подялбата на точките Барселона продължава да бъде лидер във временното класиране с 82 точки актив, докато Валенсия заема 4-а позиция с 56 точки. /БЛИЦ