Барселона с новия треньор Ханзи Флик се измъчи за успех с 1:0 срещу аматьорския Олот на старта на лятната си подготовка пред погледа на президента на клуба Жоан Лапорта.

Мачът се игра при закрити врати на базата на клуба, а германският специалист заложи на обичайната си система 4-2-3-1. Първият състав на Флик беше: Иняки Пеня, Хулиан Араухо, Серхи Домингес, Иниго Мартинес, Алехандро Балде, Ориол Ромеу, Алексис Олмедо, Гийе Фернандес, Тони Фррнандес, Ноа Дарвич и Витор Роке.

Тези футболисти не вкараха гол през първото полувреме, но в началото на втората част Тони Фернандес асистира за красиво попадение на Пабло Торе, който донесе победата на Барселона.

През второто полувреме за каталунците играха още младите Марк Бернал, Андер Астралага, Алекс Вайе, Ектор Форт, Марк Касадо, Жерар Мартин, Ким Униент, Арнау Прадас, Андрес Куенка и новото попълнение Пау Виктор, както и ветеранът Клеман Ленгле.