Барселона разгроми Кордоба с 5:0 в осминафинален мач-реванш за Купата на краля. Най-силният отбор в света си осигури предсрочно класирането за четвъртфиналите, след като отупа съперника с 2:0 като гост в първата среща. На “Ноу Камп” домакините можеха да запишат, ако искат, и двуцифрена победа, но се смилиха над Кордоба.

Съпротивата на гостите продължи едва до 17-ата минута, когато падна първото попадение. Тиаго Алкантара откри резултата, а после с два бързи гола Давид Вия (21,26) прекалено рано реши всичко. После срещата се доиграваше. Чилиецът Алекси Санчес довърши Кордоба с дубъл в 55-ата и 85-ата минута. Този път старши треньорът на Барса Тито Виланов даде почивка на мегазвездата Лео Меси и още някои титуляри. Шанс бе даден на твърди резерви като Тиаго Алкантара, Санчес, Серхи Роберто, Алекс Сонг, Мартин Монтоя, вратаря Пинто и Фабрегас.