Гол на Диего Форлан и попадение на Шимао Саброса от фаул донесоха на Атлетико (Мадрид) победата с 2:1 над шампиона Барселона в мач от 22 кръг на Примера дивисион. Това бе първата загуба за сезона на каталунците, които водят с две точки пред Реал (Мадрид) в класирането на испанското първенство.

Хосе Антонио Рейес изведе Форлан в голова позиция и уругвайският национал се разписа още в деветата минута. „Дюшекчиите” удвоиха аванса си в 23-ата минута, когато Шимао прониза Виктор Валдес след изпълнение на фаул.

Златан Ибрахимович върна едно попадение за шампионите четири минути по-късно, когато се оказа непокрит на далечната греда при изпълнение на корнер и от воле прати топката в мрежата.

Шведският национал нямаше шанс да вкара изравнителен гол през втората част, като на два пъти бе спрян от навременни намеси на защитника Луис Переа. Виктор Валдес пък не позволи на Атлетико да вкара трети гол, спасявайки удар на Серхио Агуеро./БЛИЦ

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 22 КРЪГ

От 13 февруари (събота)

Спортинг (Хихон) – Валенсия 1:1
1:0 Диего Кастро (5), 1:1 Хуан Мата (75)

Херес – Реал (Мадрид) 0:3
0:1 Алваро Арбелоа (64), 0:2 Роналдо (69), 0:3 Роналдо (71)

Виляреал – Атлетик (Билбао) 2:1
1:0 Капдевиля (5), 1:1 Габилондо (24), 2:1 Нилмар (44)

От 14 февруари (неделя)

Еспаньол – Депортиво (Ла Коруня) 2:0
1:0 Йоан Верду (39), 2:0 Хосе Мария Калейон (59)

Валядолид – Сарагоса 1:1
1:0 Диего Коста (22), 1:1 Умберто Суазо (39)

Хетафе – Алмерия 2:2
0:1 Пабло Пиати (47), 1:1 Франсиско Каскеро (54), 2:1 Роберто Солдадо (70), 2:2 Фернандо Сориано (90)

Сантандер – Малага 0:3
0:1 Робсън Уелингтон (9), 0:2 Фелипе Кайседо (35), 0:3 Виктор Обиня (66)

Севиля – Осасуна 1:0
1:0 Луиш Фабиано (35)

Атлетико (Мадрид) – Барселона 2:1
1:0 Диего Форлан (9), 2:0 Шимао Саброса (23), 2:1 Златан Ибрахимович (27)