Барселона направи равенство 1:1 срещу френския Ница в контрола. В титулярния състав на каталунците излязоха част от новите попълнения – вратарят Тер Щеген, в центъра на защитата Жереми Матийо, който игра с Пике, както и завърналият се Рафиня. През втората част се появи и Иван Ракитич. Каталунците започнаха с Монтоя отдясно, Пике и Матийо в центъра на защитата и Алба отляво. Серхио Бускетс вече с №5, наследен от Пуйол, бе единствен опорен халф, пред него действаха Иниеста и Серхи Роберто. Триото в нападение би Педро, Адама Траоре и Рафиня. Следващата контрола на Барса е на 6 август срещу Наполи.

В 21-ата минута Дарио Цвитанич откри резултата от дузпа. Нападателят застана зад бялата точка, стреля, вратарят Тер Щеген улови ъгъла, но ударът бе силен и топката влетя във вратата. Нарушението бе на Пике при борба за висока топка при центриране в наказателното поле на Ница. В 31-ата минута капитанът Андрес Иниеста стреля от фаул, топката се отклони от Серхи Роберто, но се озова в ръцете на вратаря. В 38-ата Мартин Монтоя се контузи и беше заменен от Патрик. Защитникът огъна тревожно глезена си и веднага бе сменен. В 41-ата минута Жорди Алба нанесе диагонален шут след заучено положение при фаул, но топката беше избита от Муе Асен.

На полувремето Луис Енрике пусна почти нов състав, като на терена се появи и друго ново попълнение – Иван Ракитич. В 50-ата минута Шави изведе Мунир Ел Хадади, чийто удар мина над гредата. В 67-ата Барса получи дузпа след спъване на Мунир. Младият нападател беше повален след разбъркване в наказателното поле. Шави реализира дузпата - 1:1. Същият младок Мунир разтресе гредата в 82-ата минута. В последните секунди Ракитич пробва силен удар отдалеч, но топката излезе в аут. Буквално в последната секунда Марк Бартра направи самостоятелен рейд, имаше шанс да подаде, но стреля заради опразнената врата зад излезлия страж на Ница. Защитникът обаче прати топката покрай левия страничен стълб./БЛИЦ

Титулярният състав на Барселона: Тер Щеген, Монтоя, Пике, Матийо, Алба, Серхио Бускетс, Иниеста, Серхи Роберто, Рафиня, Адама, Педро
Барселона (второ полувреме): Тер Щеген, Патрич, Бартра, Матийо, Алба, Шави, Сампер, Ракитич, Делофеу, Мунир, Ален Халилович

Дарио Цвитанич 1:0 (дузпа)