Валенсия и Барселона завършиха 1:1 в дерби от 14-ия кръг на испанската Примера дивисион. Луис Суарес откри в 59-ата минута, а Санти Мина изравни в 86-ата. Каталунците са лидери във временното класиране с 34 точки. Атлетико (Мадрид) е втори с 32 т. Валенсия е на седмо място с 20.

Домакините бяха водени в тази среща от дуета Воро - Фил Невил. Новият старши треньор на тима Гари Невил ще дебютира официално в сряда срещу Лион в мач от Шампионската лига.

Гостите имаха надмощие преди почивката, но пък и „прилепите” имаха претенции за дузпа. При ситуацията сякаш Жерар Пике изблъска Енцо Перес, но реферът Хайме Сантяго не посочи бялата точка. Попадението в 59-ата минута на каталунците беше красиво. Луис Суарес и Лео Меси размениха пасове, уругваецът се пребори със защитник на домакините и от малък ъгъл опъна мрежата за 0:1. Впечатляващо беше и изпълнението в 86-ата минута, при което Валенсия изравни.  Пако Алкасер получи топката, финтира двама бранители и изведе Санти Мина в чиста позиция и последният разстреля Клаудио Браво за крайното 1:1.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 14 КРЪГ
05.12.15
17:00 ч.
Реал (Мадрид) – Хетафе 4:1
1:0 Карим Бензема (4'), 2:0 Карим Бензема (16'), 3:0 Гарет Бейл (35'), 4:0 Кристиано Роналдо (38'), 4:1 Алексис (70)
05.12.15
19:15 ч.
Гранада – Атлетико (Мадрид) 0:2
0:1 Диего Годин (20), 0:2 Антоан Гризман (76)
05.12.15
21:30 ч.
Валенсия – Барселона 1:1
0:1 Луис Суарес (59), 1:1 Санти Мина (86)
05.12.15
23:00 ч.
Депортиво (Ла Коруня) – Севиля (F +)
Баланс: 76 мача, 32 победи за Депортиво (Ла Коруня), 17 равенства, 27 победи за Севиля
Спортинг (Хихон) – Лас Палмас
Баланс: 36 мача, 16 робеди за Спортинг (Хихон), 9 равенства, 11 победи за Лас Палмас
06.12.15
21:30 ч.
Атлетик (Билбао) – Малага (F +)
Баланс: 68 мача, 31 победи за Атлетик (Билбао), 18 равенства, 19 победи за Малага