Бащата на новото попълнение на Валенсия Пако Алкасер почина само няколко минути, след като видя сина си да дебютира и да вкарва гол за испанския клуб.

48-годишният Алкасер-старши получил масивен инфаркт докато напускал стадион "Местая". Лекарите се опитали да го спасят, но усилията им не довели до нищо.

17-годишният Пако дебютира за Валенсия при победата с 3:0 срещу Рома в снощната контрола. Алкасер влезе като резерва в срещата и реализира третото попадение. Пако е смятан за един от най-големите таланти на испанския футбол. Той бе част от отбора на Испания до 19 години, който спечели европейското първенство в Румъния преди дни. Алкасер вкара 2 късни гола, за да осигури победата на "Ла Фурия" с 3:2 срещу Чехия на финала на шампионата на Стария континент.